VI HJÄLPER VÅRA KUNDER ATT SYNAS!

 
 

Från idé till färdig produkt

ADC Media är en kombination av mediebyrå och tryckeri med kontor i Sollefteå och Kramfors. Vi erbjuder allt från helhetslösningar när det gäller kundtidningar och broschyrer till rena utskrifter av tryckfärdigt material och kopiering.
Vi hjälper till med allt från idéer, planering, formgivning, texter och bilder till val av papper och tryck i vårt digitala tryckeri.
Nedan hittar du några exempel på vad vi gör, allt från kundcase till våra egna, lokalproducerade posters, pysselböcker och fotokalendrar.

 

Syns man inte
så finns man inte

Ett uttryck lika välanvänt som det är sant. ADC Media har hjälpt både lokala företag och kunder runt om i landet att synas i över 25 år.

Vår inriktning har alltid varit kreativa lösningar inom reklam, marknadsföring och kommunikation med stort fokus på den lokala marknaden i Sollefteå och Kramfors. Vi erbjuder allt från helhetslösningar inom redaktionell kommunikation och trycksaksproduktion till tjänster inom digital marknadsföring och tryckeritjänster. Kort och gott, vill du ha hjälp med att synas så är det oss du ska vända dig till!

Oavsett om du bara har en vag idé eller vet precis vad det är du vill ha så hjälper vi dig ett nå dina mål. Vi drivs av att utvecklas tillsammans med våra kunder och att se våra uppdragsgivare lyckas. Vi trivs lika bra med långsiktiga projekt som med snabba puckar och skräddarsyr lösningar för företag och organisationer i alla storlekar. Hör av dig så ser vi till att hitta en lösning som passar just din verksamhet!

Forest
 
 
sandra.jpg

Sandra Molitor Sjöberg

Ägare/Projektledare

0620-68 33 08

073-846 99 87

sandra@adc.se

ADC-6.jpg

Magnus Lidblom

Ägare/Projektledare

0620-68 33 04

070-223 92 33

magnus@adc.se

Lasse-1.jpg

Lasse Hammar

Säljare Sollefteå/Kramfors

0620-68 33 04

070-223 92 33

lasse@adc.se

ADC-3.jpg

Fredrik Lockner

Säljare, Kramfors

0612-70 13 00

070-372 03 65

lockner@adc.se

ADC-8.jpg

Fredrik Modin

Skribent/Foto

0620-68 33 01

0722-059 259

fredrik@adc.se

ADC-7.jpg

Peter Magnusson

Tryckare/Formgivare

0620-68 33 05

070-217 63 43

peter@adc.se

Välkommen att kontakta oss!

Tack för ditt meddelande!

Sollefteåkontoret

Järnvägsgatan 12, 881 30 Sollefteå

Tel. 0620-68 33 00

info@adc.se

Kramforskontoret

Järnvägsgatan 38, 872 34 Kramfors

Tel. 0612-70 13 00

info@adc.se